בנייה עצמית

לפעמים, הדירות, הפרויקטים והבתים שנמצאים “על המדף” של היזמים וחברות הבנייה השונות פשוט לא מתאימים לכם. זה לא “החלום” אותו רציתם ואותו ברצונכם להגשים. חלק מהאנשים מתפשר ורוכש דירה או בית מוכנים מקבלן בתקווה שיתאימו למרבית רצונותיהם. חלקם האחר של האנשים בוחר באפשרות של בנייה עצמית.

מהי בנייה עצמית?

משמעות המונח בנייה עצמית היא להיהפך ל”מיני-יזם”, לרכוש מגרש ולבנות עליו את בית חלומותיכם. כלומר, להסתייע באנשי מקצוע, לטפל בהוצאת ואישור תכניות בנייה והיתרים מתאימים, ללוות את הבנייה בפועל ולבסוף ליהנות מהגשמת החלום. יש לשים לב כי אף במקרים בהם שוכרים שירותיו של קבלן מפתח, נדרשת תשומת לב רבה והקדשת זמן נרחב לטובת העניין, כך שראשו של הבונה באופן עצמי טרוד על ידי נושאים רבים, כאשר אחד מהם, הוא נושא המימון.

מימון בנייה עצמית

כמו כל מהלך שכרוך בדיור, גם בנייה עצמית תלויה בהיבטים מימוניים הנחלקים לשניים – בעת רכישת המגרש ובעת הבנייה בפועל. אולם, בניגוד למהלכי מימון נפוצים יותר כגון רכישה מקבלן או רכישת נכס יד שנייה, כאן צריך לתקצב את עלויות הבניה ולהעניק לכם כלים ליצירת תמונה מקצועית בכדי למנוע חריגות מהתקציב, במקרים אלו הבנקים מסתכלים באופן שונה על הלקוח ועל הפרויקט, וכנגזרת, על שיעור המימון, אפיקיו ותנאיו ולמעשה – על כל תהליך האישור.

היות ומדובר בדרך כלל בסכומים משמעותיים, נודעת חשיבות רבה יותר להסתייעות באנשי מקצוע שידעו לכוון אתכם וללוות אתכם בסבך המימוני בין הבנקים השונים למשכנתאות ולדאוג לכם לתנאים הטובים ביותר תוך יצירת חסכון משמעותי בעלויות המשכנתא.

הולכים עם המומחים

עם המומחים של מעוף נהנים מניסיון של שנים בהתנהלות אל מול המערכת הבנקאית בהתאמת משכנתאות מורכבות ומסובכות לשלל פרויקטים תוך יצירת חסכון של עשרות עד מאות אלפי שקלים . אנו נשמח להעמיד לרשותכם את המקצועיות שלנו בתכנון פיננסי נכון של העסקה, בהתאמת אפשרויות המימון הטובות ביותר ובניהול משא ומתן עד לקבלת הפתרון המושלם – צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.