ליווי פיננסי – הערכת שווי

במסגרת שירותינו לליווי פיננסי של עסקים, מעוף מתמחים גם בביצוע הערכות שווי מסחרי לעסקים, חברות ותאגידים. שירותינו המקצועיים הניתנים על ידי כלכלנים ורואי חשבון בעלי ניסיון רב ומשמעותי בהערכות שווי כוללים בדיקה מקיפה, ניתוח שוק, מחקר, פיזור סיכונים ושקלול של כל הגורמים הישירים והעקיפים המשפיעים על שווי החברה הנבחנת הן בבחינת שוויים של נכסים קבועים המוצגים בדוחות החברה בעלות היסטורית, הן בבחינת נכסים בלתי מוחשיים כגון מוניטין ופטנטים והן בבחינת ניתוח והיוון תזרים מזומנים. במסגרת בדיקת כדאיות, אנו מעניקים ייעוץ מקצועי כולל בקשר להערכת השווי וכן בנושאים פיננסיים מעבר לכך.

מתי מבצעים הערכת שווי?

הערכת שווי יכולה להתבצע מכמה סיבות וכחלק מכמה תהליכים. בעלי חברות שמעוניינים למכור את חברתם יבצעו הערכת שווי כדי לאמת את הנתונים שבידיהם מול הנתונים המקובלים בשוק הנוגעים לשווי החברה שלהם. בעלי חברות ו/או דירקטוריונים המעוניינים להנפיק את החברה בבורסה למסחר, יזמינו שירות של הערכת שווי כדי לצפות את מחיר ההנפקה העתידי של החברה, התנהגותם החזויה של המשקיעים ועוד. בנוסף, הערכת שווי חברה נבדקת גם על ידי גורמים חיצוניים לחברה, כמו במקרים שבהם יש קונה שמעוניין לרכוש את החברה או שבעלי חברות מעוניינים לבצע מיזוג בין החברות. במקרים אלה תתבצע הערכת שווי החברה כחלק מבדיקת כדאיות לביצוע עתידי של עסקת רכישה או מיזוג בנוסף על תהליכים חשובים נוספים כגון בדיקות נאותות (Due Diligence) ועוד.

למה חשוב לעבוד עם מקצוענים בתחום?

הערכת שווי חברה יכולה להימסר כנתון מדויק אך יבש. כשאתם בוחרים בשירותים של חברת מעוף, אנו דואגים ללוות אתכם החל מהערכת השווי של החברה ובדיקת הכדאיות, תוך שאנו מספקים לכם ייעוץ פיננסי מקצועי והסברים שוטפים לאורך כל הדרך. מה משמעות שווי החברה? מה ההשלכות של שווי החברה בהקשר לעסקה שמונחת על השולחן? האם העסקה משתלמת? מה כדאי לי לדרוש בנוסף? והאם בכלל אני צריך לרדת מהעסקה שמוצעת לי? על כל אלה תקבלו תשובה מקצועית ומושכלת, שתעזור לכם להגיע למסקנות הנכונות.

חברת מעוף מתמחה ומנוסה בהערכות שווי מורכבות של חברות קטנות כגדולות, תאגידים, הסכמי רכישה ו/או מיזוגים מורכבים בכל תחומי המסחר והמקצועות השונים. נבצע עבורכם הערכת שווי מקיפה לחברות הייטק, אבטחה, סלולר, אופנה, תעשייה, מפעלים ועוד, כאשר כל הגורמים נלקחים בחשבון לרבות הכנסות, הוצאות, ביטוח לאומי, מס הכנסה, יציבות החברה ועוד. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שכל הנושאים מכוסים ושבידכם התשובה המקיפה והמקצועית ביותר.