ליווי פיננסי – ייעוץ כלכלי

בעלי עסקים רבים כבר הבינו מזמן את החשיבות העליונה של יועץ פיננסי צמוד שמלווה אותם בכל תהליך ובכל החלטה לגבי העסק. בעלי עסקים שטרם הבינו משמעות זו מאבדים בכל שנה הכנסות רבות ועסקאות פוטנציאליות מהן יכלו ליהנות באמצעות מעורבות של יועץ מומחה. לשכור שירות של יועץ פיננסי מומחה זה לקחת שליטה מלאה על העסק שלך בהרבה מובנים, שכן הידע הרב שמועבר לך מאפשר לך לקבל החלטות הרבה יותר מושכלות בכל מה שנוגע לעסק. לייעוץ כלכלי לעסקים יש יתרונות רבים וכאן נפרט את הבולטים שביניהם.

בניית תכנית עסקית

בשלב הראשון, נבצע הערכה כוללת של מצב העסק, לרבות מצבם הפיננסי של בעלי העסק ו/או המשקיעים. ננתח את כל הוצאות העסק, לרבות הוצאות שכר, שכירות מבנים ומשרדים, חומרי הגלם לייצור, מכונות, תיקונים, תשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי ואף קרנות פנסיה, גמל ועוד. את כל המידע נשקלל ונתרגם לתכנית עסקית שתוביל להתייעלות ארגונית פרטנית וכוללת ולהשגת יעדים נדרשים או רצויים. אם תבחרו בשירותיה של חברת מעוף, אנו נבנה לכם תכנית עסקית, לרבות בניית מחשבון אישי וכלים פיננסיים נוספים שיותאמו אישית לצרכי העסק ואלה שלכם. כך, תהיה בידכם תכנית מקיפה לעתיד וכן את הכלים לביצועה.

שליטה ואיזון של תזרים המזומנים

כשיש בידיכם תכנית עסקית מפורטת וכלים פיננסיים שהותאמו לכם במיוחד, יש לכם יותר שליטה על הנעשה בעסק. זה אומר שיש לכם יותר שליטה על תזרים המזומנים, כלומר בהוצאות ובהכנסות של העסק שלכם ושיש לכם יכולת לנתח את ימי הלקוחות וימי הספקים שלכם ואת השפעתם על העסק. כך, הרבה יותר קל לאזן את תזרים המזומנים, להימנע מחריגות בתקציב ואף לצמצם עלויות באופן משמעותי. זה גם אומר שהעסק שלכם הופך להיות יציב יותר, הן מבחינת השליטה שלכם בו והן מבחינת הצורה שבה הבנקים וגורמי חוץ נוספים ירגישו לגבי עסקים מולכם. ליציבות כלכלית לעסק יש חשיבות עליונה כי היא גם מאפשרת לכם להמשיך לקיים את העסק וגם מאפשרת לכם לקבל אשראי ומימון לעסק, במידה ויש צורך בכך, ביתר קלות.

הגדלת מכירות, הכנסות ורווחים

אז דיברנו על שליטה טובה יותר ומקיפה בתזרים המזומנים. זה אומר בעצם שאתם יכולים להגדיל את מכירות העסק וכן את הרווחים באופן משמעותי גם כן. איך? על ידי התייעלות של מחלקת הרכש – השקעה בכמויות גדולות יותר במחירים נמוכים יותר, רכישת מכונות שתבצענה עבודה רבה יותר, השקעה במשאבים נוספים שיכולים לייעל את העסק באופן מחושב ועוד. במקביל יש לבצע ניתוח מעמיק של שיטות התמחיר של העסק ולבחון מקום לשיפור (שכמעט תמיד קיים). הצד השני של המשוואה הוא צמצום הוצאות מיותרות – כאשר יהיה בידכם כל המידע לגבי כל שקל ושקל שיוצא מהחברה, תוכלו לחסוך בהוצאות רבות שכיום אתם שוכחים לקחת בחשבון כי לא הכול כתוב במרוכז וקשה לכם לבצע מעקב ולכן הדברים לא נמצאים בשליטתכם באופן מלא. כשכל המידע מרוכז ומנוהל באופן מקצועי, קל יותר להגיע למסקנות הנכונות והמדויקות ביותר.

ליווי צמוד בהחלטות קטנות, גדולות וגורליות

כשאתם מקבלים ליווי עסקי מחברת מעוף, אתם יודעים שיעמוד לצדכם כלכלן מקצוען מנוסה, שיודע להעניק לכם את התשובה שאתם צריכים בכל סיטואציה הקשורה לפעילות הפיננסית של העסק שלכם – יועץ מקצועי שמחזיר לכם שליטה מלאה בעסק שלכם, אחרת, איך אפשר לנהל עסק בהצלחה?