רוכשים נכס להשקעה

תחום הנדל”ן מהווה עבור רבים תחום אטרקטיבי להשקעה. על פי רוב, נכסי נדל”ן (בין אם מדובר במבנים מסחריים, בתים פרטיים, בניינים או שטחים המיועדים לבנייה) שומרים על ערכם ואף משביחים אותו משנה לשנה, בניגוד לתחומי השקעות אחרים, בהם יש סיכון גדול יותר של שחיקת התשואה ולעתים אף פגיעה בקרן ההשקעה. מובן שבשביל להבטיח את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר להשקעה שלכם, יש כמה דברים אליהם חשוב לשים לב.

ייעוד הנכס ברשומות המדינה

חשוב לוודא כי ייעוד הנכס תואם לשימוש בפועל בו. כלומר, אם אתם מחליטים להשקיע בנכס שמיועד לאכלוס משרדים אך בפועל משכירים אותו לטובת הפעלת חנות, אתם עלולים להיתקל בבעיות ובקשיים בהמשך הדרך. מבנה שמיועד לשימוש פרטי אינו יכול לשמש למטרות מסחריות, אלא באישור מיוחד מהרשויות. מצד שני, רכישת שטח אדמה חקלאית שמיועד להפשרה לבנייה – עשוי להיות כדאי ביותר להשקעה כיוון שאתם יכולים לרכוש אדמה במחיר נמוך וכאשר השטח יופשר הרווח יהיה משמעותי. אולם, קיים אלמנט של חוסר ודאות בסוג השקעה זה כיוון שעל פי רוב אין לדעת מתי אכן תופשר הקרקע, ובמקרים מסוימים יכולות לחלוף שנים רבות עד שהדבר אכן יקרה.

מיקום הנכס

כידוע, למיקום הנכס השפעה מכרעת על שוויו, ולא רק מבחינת מיקום בעיר מסוימת, בגוש דן או במושב בצפון הארץ – אלא גם מהבחינה של קרבה לכביש מהיר ונגישות, הנכסים שנמצאים מסביב ומהות פעילותם, אם מדובר בבית מגורים – איכות השכונה, התשתיות, רמת מוסדות הלימוד וסוג האוכלוסייה המתגוררת באזור – לכולם משמעות והשפעה ישירה על ערך הנכס.

המחיר ביחס לנכס

זה אולי מובן מאליו לרובנו, אך עדיין חשוב להדגיש ולציין נושא זה. כשאתם מבקשים לרכוש נכס, חשוב לבדוק את היחס בין המחיר הנדרש לבין שוויו היחסי המוערך של הנכס עבורכם. כשמדובר בנכס שמיועד להשקעה, ישנה חשיבות יתרה לנושא זה, כי אם אתם רוכשים נכס במחיר גבוה ביחס לפוטנציאל של הנכס, הרי שאתם מאבדים חלק חשוב מהרווח על ההשקעה.

רוכשים נכס להשקעה? קחו מומחה לצדכם!

רכישת נכס להשקעה דורשת בדיקה קפדנית של כל האמור לעיל ועוד, בכדי לחזק את הסיכויים להצלחת ההשקעה, לכן, חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום שיעזרו לכם לבצע בדיקה מקיפה, מבלי לפספס שום פרט ולו הקטן ביותר שעלול לסכן את הצלחת העסקה. במעוף אנחנו נלווה אתכם לאורך ההליך, באופן מקצועי וביחס אישי, בדרך להשקעה הבטוחה ביותר.