ממחזרים משכנתא

משכנתא היא הלוואה שניתנת בדרך כלל לתקופות ארוכות מאוד שיכולות להגיע אף ל- 30 שנה, כאשר תנאי ההלוואה נקבעים מראש לגבי כל תקופת ההלוואה. משמעות הדבר היא שבמקרים מסוימים מוצאים עצמם לווים משלמים החזרים שאינם תואמים את מצב הכנסותיהם הנוכחי, בין אם ביכולתם לשלם הרבה יותר (ואז כדאי לקצר את המשכנתא ולחסוך בעלויות מימון משמעותיות) ובין אם אין ביכולתם לעמוד בהחזרים הגבוהים יחסית עמם עליהם להתמודד. במקרים אחרים המשכנתא שנלקחה בעבר כבר אינה אטרקטיבית לעומת הצעות נוכחיות וניתן לשפר אותה וליצור באמצעותנו חסכון של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

הפתרון לשני המצבים הללו הוא מחזור משכנתא.

מהו מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא הוא הליך שבמסגרתו בודקים מספר אפשרויות חלופיות למשכנתא הקיימת. כלומר, מקבלים הצעה למשכנתא חדשה ובמידה וזו מוצעת בתנאים טובים יותר ומתאימים יותר למצב הנוכחי של הלווה, אזי מחליפים את הקיימת בהצעה החדשה, כלומר, פורעים את ההלוואה הקיימת ומתחילים לשלם לפי תנאי ההלוואה החדשה בכפוף למגבלות רגולטוריות רלוונטיות.

שני מסלולי המחזור הנפוצים ביותר כרוכים בהפחתת התשלום החודשי של המשכנתא לסכום נמוך יותר, כאשר התקופה שנותרה לתשלום אינה משתנה ונשארת אותו דבר, או, השארת התשלום החודשי ללא שינוי אך קיצור תקופת ההלוואה שנותרה לתשלום, משמע, בכל חודש תשלמו את אותו הסכום ששילמתם עד עכשיו, אך תסיימו לשלם את המשכנתא מהר יותר ביחס למשכנתא שהוחלפה.

מתי ממחזרים משכנתא?

מומלץ לבחון מחזור משכנתא כאשר מתקשים לעמוד בהחזרים החודשיים שלה, כאשר יש יכולת לעמוד בתשלומים חודשיים הרבה יותר גבוהים לאורך זמן, ובכל מקרה, לאחר שנים אחדות ממועד לקיחת המשכנתא (בין 3-4 שנים לערך). בדיקה מוקדמת יותר, על פי רוב לא תניב שינוי ובדיקה מאוחרת יותר, עלולה לעלות לכם בתשלומים יקרים יחסית לאפשרי.

איך ממחזרים משכנתא?

בדומה ללקיחת משכנתא, כדאי מאוד לקחת איש מקצוע לצדכם, כדי שיהיה מי שיסביר לכם את התנאים בהם מוצעת לכם המשכנתא החדשה. אם אתם רוצים למצות את זכויותיכם ולמצוא את ההצעה הטובה ביותר למחזור משכנתא, התקשרו עוד היום למעוף ואנו נלווה אתכם בהליך מחזור המשכנתא, תוך שאנחנו מבהירים לכם את המונחים המקצועיים, מפשיטים לכם את ההסכם הסבוך המוצע לכם וכמובן מייעצים לכם באשר לצעדים שכדאי לכם לבצע. מחזור משכנתא עושים רק עם מומחים – התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם.