הלוואות מהקרן לעסקים בערבות המדינה

זה מזמן כבר לא סוד, המצב במשק כיום קשה. עסקים רבים מתמודדים עם פריסת תשלומים של לקוחותיהם, דחיית תשלומים ולעתים אף מחיקת חובות. כאשר מן הצד השני יש לשלם משכורות, מסים והוצאות נוספות, מתמודדים עסקים רבים עם חוסר נזילות ונקלעים למצב של תזרים שלילי. המצב הזה מחמיר אפילו יותר, כאשר אלה חסרים את המשאב הפיננסי להשקעה הנחוצה לעסק בכדי להוציא אותו מהמצב אליו נקלע. בנוסף על כך, כאשר עסק כזה פונה לבנק – פעמים רבות הבנק מסרב להעניק את ההלוואה, שכן אין לעסק ביטחונות מספקים להציע לשביעות רצונות של הבנק.

מעבר לכך, קיימים מצבים נוספים בהם עסקים מעוניינים להקים עסק חדש, להרחיב עסק חדש ועוד, ואף הם נתקלים בסירוב מצד הבנק, סירוב שיכול לנבוע משלל סיבות.

מתוך הכרה בנושא זה ומתוך הכרה בחשיבותם של עסקים קטנים ובינוניים לכלכלה הישראלית, מציעה המדינה סיוע פיננסי לעסקים תוך מתן ערבות שלה לטובת הבנקים על חלק משמעותי מהאשראי המועמד. לשם כך, הקימה המדינה מספר קרנות, לרבות הקרן לעסקים בערבות המדינה.

מי זכאי להלוואה מהקרן לעסקים בערבות המדינה

אז איך מקבלים הלוואה מהקרן לעסקים? ובכן, ישנם מספר קריטריונים ותנאים מקדימים להגשת הבקשה. עסקים שיכולים לפנות לקרן הם עסקים בינוניים וקטנים (על פי הקריטריונים הספציפיים המגדירים עסקים קטנים או בינוניים), ללא תהליכי הוצאה לפועל או כינוס המתנהלים נגדם, שנדרשים לעמוד בעוד כמה קריטריונים.

מרגישים מבולבלים? אז בואו נעשה סדר – הלוואה בערבות המדינה היא הלוואה בנקאית לכל דבר, כלומר העסק מקבל את האשראי מהבנק, לא מהמדינה. הסיוע של המדינה בא לידי ביטוי בכך שהיא ערבה להלוואה בשיעור מסוים ואילו את שאר הביטחונות, חייב העסק לספק בעצמו.

פתרון טוב גם לעסקים וגם לבנקים

בנוסף לערבות המדינה, ההלוואות מאופיינות בשיעור ריבית נמוך יחסית ובפריסה לאורך מספר שנים כדי לאפשר תנאי החזר נמוכים ונוחים. העסקים נהנים מאשראי בתנאים נוחים, שלולא ערבות המדינה ככל הנראה לא היה מתאפשר כלל, ואילו הבנקים מצדם, נהנים מהלוואות בסיכון נמוך מאוד כיוון שרוב ההלוואה “מבוטחת” על ידי המדינה והשאר על ידי העסק.

גיוס אשראי מא' עד ת'

אם גם אתם בעלי עסק קטן או בינוני, הזקוקים לגיוס אשראי בערבות המדינה ולא מעוניינים להתמודד לבד עם איסוף וניתוח המידע העסקי והכלכלי הנדרש לשם הגשת הבקשה, מעוף מזמינה אתכם ליצור קשר ולקבל ייעוץ פיננסי מקצועי מכלכלנים ואנשי מקצוע בתהליך מקיף של איתור וגיוס האשראי לעסק באופן המתאים למידותיכם המדויקות. תנו לנו לאתר עבורכם את חבל ההצלה שאתם זקוקים לו בכדי להמשיך לקיים את העסק, בין אם אתם בקשיים כלכליים ובין אם אתם מעוניינים להשקיע בעסק בכדי לפתח אותו במטרה לייצר עוד הכנסה. אנו מתמחים בליווי עסקים, החל משלב התכנון והאסטרטגיה, דרך גיוס האשראי ועד ייעוץ מפורט באשר לפיזור הכסף ושימושים שיאפשרו להפיק את המקסימום מהתקציב.